Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začátek konce OSN?

31. 12. 2016 0:09:53
Minulý týden v pátek 23 prosince 2016 bezpečnostní rada OSN schválila rezoluci proti jedinému demokratickému státu na středním východě, Izraeli.

Minulý týden v pátek 23 prosince 2016 bezpečnostní rada OSN schválila rezoluci proti jedinému demokratickému státu na středním východě, Izraeli. Nebylo to poprvé od dob, kdy OSN připustila k jednáním neexistující stát Palestinu. Tentokrát se ale poprvé stalo, že rezoluce Bezpečnostní rady hlasováním prošla. USA místo obvyklého veta, na osobní pokyn Obamy, se hlasování vzdala. Dnes se už i ví, že se nejen USA hlasování vzdala, ale i sama rezoluci připravila. I když se mnoha lidem nelíbilo Obamovo chování vůči Izraeli od samého počátku jeho zvolení 2008, tentokrát trpělivost nejen z Republikánské strany, ale i členů jeho vlastní, Demokratické strany, došla. Nastávající prezident Trump prohlásil, že jednání s OSN a státy, které rezoluci podpořily bude na jiné úrovni, než dosud na jakou OSN byla zvyklá. Na půdě kongresu a senátu se ozývají hlasy kritizující OSN, které poukazují na to, že OSN už dávno neplní to, k čemu byla stvořena. Momentálně OSN, kterou zastupují diktátorské režimy mnoha států vůbec nevadí čeho se dopouští ISIS, nevadí jim hromady mrtvol v Iráku, nukleární vyzbrojování a finanční podpora teroristům Iránu, válka v Syrii, teroristické útoky muslimů po celém světě atd., ale vadí jim jediný demokratický stát na Středním východě, který má být kompletně vymazán z mapy. Muslimové se netají tím, že jejich vzor je Hitler a nacistické Německo. Vadí jim ale výstavba domů pro rodiny na neexistujícím palestinském území, do kterého zahrnuli i území Jeruzaléma spolu s posvátnou Západní zdí modliteb. To je současnost, která je dnes každému jasná. Jaké jsou ale přehmaty minulosti? Mnohé byly komunistickými režimy nejen tajeny, ale i připraveny. Podpora Islámského terorismu, na kterou má i podíl bývalé komunistické Československo, dnes nese svoje ovoce.Na Zastávce u Bna jsme vyškolili mnoho teroristů.

OSN ustanovila za předsedu komise pro lidská práva (UNHRC) Saudskou Arábii. Tedy stát, který vede v počtu poprav svých odpůrců, byl vybrán do čela organizace, která má kontrolovat lidská práva. Stát, kde žena nesmí bez mužského doprovodu na veřejnost, kde nesmí řídit vozidlo nebo pracovat ve státní administrativě. Stát, který veřejně popravuje atheisty, křesťany, homosexuály a odpůrce režimu. Saudská Arábie byla sice po čase vyměněna Egyptem, který ovšem veřejně popravuje také a má svůj názor na lidská práva.

V květnu 2014 se objevila zpráva z Centrální Africké Republiky (CAR) o sexuálním zneužívání dětí mírovými vojáky OSN. Zpráva pocházela z mezinárodního zpravodajství NGO a jiných skupin, které situaci v CAR sledovaly. (Podrobně se dočtete v https://www.crin.org/en/home/campaigns/transparency/uncover ).Ve zprávě se uvádí stovky případů pedofilie, znásilnění a sexuálního zneužívání za úplatky chudobným, hladovějícím a civilní válkou postižených obyvatel.

OSN nezabránila masovému vyvražďování etnických skupin v Rwandě, Bosně, Kambodži a na Východním Timoru. Za celé ty roky OSN nezakročila a jen přihlížela hromadám mrtvol. Díky intervenci USA a NATO genocida byla v Bosně zastavena. (Bohužel se ale vytvořil Muslimský stát na půdě Evropy). Na Východním Timoru USA zabránila kompletnímu převálcování a ustanovení šarii Muslimskými jihadisty. Na mnoha příkladech se OSN projevila jako naprosto neschopná zastavit, nebo alespoň zmírnit lidské utrpení.

OSN nevystoupilo a neodsoudilo Sovětský Svaz odpovědný za genocidu vlastního obyvatelstva. Během studené války SSSR byl zodpovědný za politické převraty v různých státech, kontroloval železnou pěstí řadu politicky podmaněných států východní Evropy včetně vojenských zásahů a okupací a odeslal nespočet lidí na Sibiř do koncentračních táborů, včetně občanů cizích států. Neváhal ani s popravami, odvlečených politických odpůrců jiných států jako bylo Maďarsko v roce 1956. Brutalita režimu se táhla už od bolševické revoluce, za kterou byl zodpovědný po Leninu, diktátor Stalin. Ihned po adopci OSN lidských práv roku 1948, Sovětský Svaz masakroval vlastní obyvatelstvo, a do dnešní doby OSN ani nepíplo. Stejně tak, když SSSR ohrozil USA atomovými raketami v kubánské krizi. Výstup Chruščeva v OSN, kdy mlátil botou do řečnického pultu si ještě mnoho lidí pamatuje.

11.července letošního roku vojsko Jižního Sudánu po vyhrané bitvě s opozicí v hlavním městě Juba, se pustilo do čtyřhodinového rabování v místě, kde se zdržovali cizinci, dobrovolníci na pomoc obyvatelstvu v tříleté občanské válce. Popravili místního novináře a přinutili mírové pracovníky se na jeho zastřelení dívat. Znásilnili několik žen, cizinek a hlavně vybírali američanky, podle výpovědi svědků mlátili a okrádali cizince. Mírové vojsko OSN, kterého je úkolem bránit obyvatelstvo, přestože bylo jen asi kilometr vzdálené, nereagovalo na volání o pomoc, pomoc neposkytlo a znásilňováním mimo základnu OSN nezabránilo.

OSN je naprosto slepé k genocidě v Syrii. Téměř pět let diktátor Bashar al-Assad a jeho iránští partneři bez rozdílu zabíjí nejen povstalce, ale i civilisty, použili chemické zbraně, vybombardovali školy, nemocnice bez toho, že by OSN vůbec nějak zakročila. Proč? Ve všech případech Rusko a ve většině i Čína rezoluce OSN které odsuzují genocidu v Syrii, v Radě bezpečnosti vetují. Nebudou přece hlasovat proti vlastním zájmům. Místo v Bezpečnostní radě OSN jim zajišťuje zabránit jakýmkoliv sankcím proti Assadovi. Obama svou nerozhodností, kdy měl plno řečí, že s chemickými zbraněmi je hranice, kdy proti Assadovi zakročí, se nikdy nestalo. Cestu Rusku uvolnil.

V neposlední řadě desítky let napadá OSN Izrael, kdy to došlo tak daleko, že se stalo omluvou pro antisemitismus. Historicky byli židé pronásledováni od Říma po Babylon, Islámským kalifátem, středověkou Evropou až po nedávný nacistický režim. Nějak ten antisemitismus je přenášen z generace na generaci. Téměř všechny civilizace podlehly nenávisti k židům v té, či oné podobě. V dnešní době OSN tento antisemitismus maskuje výrazem antisionismus. Desítky let schvaluje proti Israeli různé deklarace. Jeden takový černý flek na jednání OSN byl 10. listopadu 1975, kdy zkorumpované státy schválili rezoluci, která ztotožnila sionismus s rasismem. Tato rezoluce sice byla roku 1991 zrušená, ale své poslání splnila. Že je sionismus rasismem, používají ve svých proslovech nejen arabské, ale i některé jiné státy, které si přejí naprosté vyhubení židů a vymazání Izraele z mapy (Ostatně to už se v některých arabských mapách a atlasech stalo).

Co tedy může Trumpova administrativa, přátelsky nakloněná Izraeli, udělat? Trump prohlásil že politika USA vůči OSN se změní a uvažuje o přemistění velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Návrhy v kongresu začínají padat. Především zastavit finanční příspěvek. Ten představuje 22% rozpočtu OSN, zhruba kolem 3 miliard dolarů ročně. Společně také zastavit finanční podporu státům, které jsou vůči USA nepřátelské a které pro rezoluci hlasovaly. Mnoho lidí se začíná vyjadřovat ke zrušení členství v OSN a její vystěhování z New Yorku. Ten tlak mnoha vlivných lidí i v kongresu nabývá na síle a jsem toho názoru, že OSN si touto rezolucí vykopala svůj hrobeček.

Autor: Jaroslav Mílek | sobota 31.12.2016 0:09 | karma článku: 29.18 | přečteno: 806x

Další články blogera

Jaroslav Mílek

Armáda a stát.

Chceš-li mít mír, musíš mít silnou armádu. Téměř všechny státy na světě mají svou armádu Mít armádu, lépe řečeno ozbrojený sbor způsobilý bránit státní svrchovanost, či územní celistvost, je jedním ze základních atributů státu.

31.8.2017 v 11:19 | Karma článku: 8.08 | Přečteno: 187 | Diskuse

Jaroslav Mílek

Co bylo, nebylo a jak dál?

V naší republice žádná demokracie neexistuje. Je to oligarchie vládnoucí třídy, jen stupínek pod diktaturou.

26.2.2017 v 12:20 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 291 |

Jaroslav Mílek

Volby prezidenta v USA

Co je vlastně Electoral College (Systém přidělených hlasů) v porovnání s většinovou volbou (popular votes)?

24.1.2017 v 0:00 | Karma článku: 7.06 | Přečteno: 114 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Oheň a voda

V souvislosti s aktuálním děním na Blízkém východě a v návaznosti na článek „Potvrzeno: Mír je mrtev“ (23/10) nabízím „pro lepší přehled“, což je ovšem nadsázka větší než velká, několik následujících postřehů.

23.10.2017 v 9:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Karel Januška

Vážení poslanci

Otevřený dopis poslancům nového parlamentu. Doporučuji schválit navrhované doplnění zákonných předpisů.

23.10.2017 v 9:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 79 | Diskuse

Michal Vimmer

Jak dál, soudruzi ?

Zao si ze své bonboniéry vytáhl otrávený lithiový bonbon, a bude moc rád, jestli mu Andrej nabídne koblihu bez marmelády. Teď je načase, aby Klaus junior zvedl rukavici a vysvětlil straníkům, že barva ODS je modrá, nikoli fialová.

23.10.2017 v 9:01 | Karma článku: 5.67 | Přečteno: 136 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Vítězem je chytrá horákyně

Oblečená – neoblečená, znáte tu pohádku. Hnutí ANO je strana systémová a zároveň protestní, ani pravá ani levá. Pro Filipa pravicová, pro Fialu levicová.

23.10.2017 v 8:48 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 161 | Diskuse

Jan Bartoň

Pánové, volby skončily - Jednejte!

Zdá se, jakoby osmi politickým stranám ve sněmovně nezáleželo na ničem jiném než na tom být v opozici. Volby jsou však od něčeho jiného - sestavit novou vládu.

23.10.2017 v 8:02 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 485 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1468

Kde se poděla paměť a hrdost národa? Kdo ji vygumoval? Na každém z nás záleží kam, zatím ještě, naše republika dospěje.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.